Sıkça Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular bölümümüzü inceleyerek daha önce yaşanmış benzer durumlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yoğun ve sıcak günlerde biten buzlaş makinesi haznesine, hızlı takviyeler yapılması için gün öncesinde en az 6 litre bir şişede o gün kaç çeşit karlama ürünü kullanıyorsanız o kadar karlama ürünününü su ile karıştırıp buz dolabında hazırda bekletip hazne eksildikçe üstüne ekleyebilir, hızlıca kar yapmasını sağlayabilirsiniz.

Buzlaş ürününü her ice slush makinesine koyacağınızda en az 6 litrelik bir şişede soğuk suyla karıştırıp koyunuz. Bu makinenizin hızlıca buz yapmasını önler ve kar yapmasını kolaylaştırır.

İce slush makinesinin haznesindeki merdanenin ses çıkartarak zorlanması, takılmasının sebebi ürün ve suyun gerektiği kadar karışmaması yüzünden karlama makinenizin suyu bir anda buzlamasıdır. Bunu önlemenin yolu yukarıdaki sebeptendir.

Hazneye koyduğunuz ice slush ürünü soğuyor ama kar yapmıyor ise karlama makinenizin yanlarındaki ızgaralarda soğutucu fan giriş çıkışları bulunur; bunlar verimli soğutabilmesi için buzlaş makinenizin kenarlarında bu giriş çıkışları kapatacak malzemeler koymayınız.

Karlama makineniz çalışıyor ama soğutmuyor yine kar yapmıyor ise ice slush makinenizin motorunun içindeki soğutucu gaz azalmış yada bitmiş olabilir. En yakın beyazeşya servisinden gaz bastırabilir yada bizle iletişime geçebilirsiniz.

Karlama makinenizin muslukları damlatıyor ise içindeki conta gevşemiştir değiştirilmesi gereklidir. Contanın deforme olmaması için contanın sürtündüğü kenarlara bitkisel yağ veya vazelin sürerek deformeyi ve akıtmayı önleyebilirsiniz.

Open chat